Car Blog

Spacioze dhe shume elegante, nje mjet 4X4 me nje personalitet te forte dhe optimal ne ofrimin e hapesirave. Duke pasur nje gjatesi totale prej 4.780 mm, ARIA ofron 7 vende komode te shperndara ne 3 rrjeshta sediliesh, duke na dhene keshtu nje mjet monovolum prej klasi!
Jane kuruar vecanerisht komforti dhe siguria!
Per komfortin, dy sediliet para jane shume mirepritese dhe ofruese ne opsione se bashku me mbeshtetesen e krahut, te cilat jane shume te nevojshme per nje udhetim te gjate dhe te rehatshem. Rrjeshti i dyte i sedilieve ka mbeshtetese shpine te pozicionueshme dhe te rregjistrueshme ne lartesi duke bere te mundur keshtu edhe komoditetin e sedilieve te rrjeshit te trete.Mbeshtetese krahu e pozicionueshme si edhe dy tavolina te itegruara ne sediliet e rrjeshtit te pare.
Dy rrjeshtat e pasme te sedilieve jane te ndara nga njera tjetra dhe te fraksionuara, duke arritur keshtu nje ngarkese te ekuilibruar ne menyre perfekte dhe uniforme.


Per sigurine , Aria eshte e permbushur me opsione si ABS eEBD per kontrollin e frenimit, te ESP dhe TCS per kontrolloin e stabilitetit dhe 6 airbag(para , anesore dhe perde per pasagjeret). ARIA ka gjithashtu nje sistem navigacioni  satelitar te integruar (versioni Pride) ne sistemin e muzikes, sistem radio me komandat ne timon Cd/Mp3, Usb/Aux, bluetooth te integruar (versioni Pride), pilot automatik te shpejtesise dhe kompjuter bordi me tregues te temperatures se jashtme. Manovrimet e mjetit jane te lehtesuara fale sensoreve te parkimit prapa dhe sensorit te shiut dhe te dritave automatike (versioni Pride) . Mbyllja qendrore me pult, xhamat elektrike dhe pasqyrat elektirke me palosje. Klimatizatori me filtrin antipolline te integruar, realizon nje udhetim te kenaqshem per te gjithe pasagjeret.
Motorri turbodiesel me injeksion direkt 2.2 Dicor (Direct Injection Common Rail) me 4 cilindra ne linje, 16 valvola, Cilindrate 2.179 cm3 dhe fuqi maksiamel 110 kW (150 CV).

Shkruaj komentin tend

Posto komentin si vizitor

0
  • Asnje koment
Ne qender te vemendjes sone: “Ti dhe 20.000 kliente te tjere qe na kane dhene besim ne keto vite.”
Volvo Truck & Bus
Perfaqesues per Shqiperine
Renault Trucks
Perfaqesues per Shqiperine
 
For 19 years, Volvo FH had been an icon in the truck industry. Needless to say, expectations were high. At the spectacular launch, the new Volvo FH turned out to be exactly like its forerunner in one way only – being something entirely new.
Many of them had one focus: the driver. Because at this time, attracting good drivers had become increasingly important and difficult for transport operators all over the world. But this was before the new FH arrived. With one extra cubic metre of cab space, car-like handling, great visibility and several comfortable features such as the all-new climate system with I-ParkCool – this was a workplace for drivers to love.

Learn More About Volvo & Renault Trucks
 
 

Adresa & Kontakte

LinkedIn
Adresa: Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
2000. Durres, Albania
Telefon:
+355 69 7050800
E-mail:
Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.