MEKTRIN MOTORS

TOURI VIRTUAL

.

.

.

.

.

.

.

.

VOLVO S60 E RE

NGARJE E FRYMEZUAR

Zbulo me shume

VOLVO XC40

Ju prezantojme SUV-in tone te pare KOMPAKT !

Zbulo me shume

VOLVO XC60

E ARDHMJA E SIGURISE !

Zbulo me shume

RENAULT TRUCKS

Zbulo me shume

VOLVO TRUCKS & BUS

Zbulo me shume

Mbi 100 mjete te reja dhe te perdorura ne gjendje, te gatshme per dorezim!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Range Rover Sport SVR

Range Rover Sport SVR me e Shpejta, me e Fuqishmja dhe me Dinamikja e Range Rover …

11 Gusht, 2014 – Range Rover i pare ne histori i cili mund te perfaqesoje logon SVR ,Range Rover Sport SVR, akseleron ne  4.7 sekonda nga 0-100 km / h me nje shpejtesi te limituar deri ne 260 km / h.

Motorri i performances se larte 5.0-liter V8 supercharged zhvillon nje maksimum fuqie dalese deri ne 405 kW / 550 hp dhe nje torque 680 Nm – dhe nje rritje prej 40 hp 56 Nm krahasuar me burimin e fuqise se meparshem, respektivisht. Transmisioni i avancuar  ZF 8HP70 me 8 shpejtesi automatike, sistemi kater –here - kater dhe shasia e optimizuar e kompletojne totalisht kete model SVR . Performance mbreselenese…

Gjate testeve ne pisten e famshme te  Nürburgring Nordschleife, Range Rover Sport SVR ka permiresuar edhe kohen me te mire te te gjitha SUV deri me tani me 8 minuta e 14 sekonda. Kjo kohe impresive eshte vendosur nga nje pilot Test I Land Rover dhe nje model standard i Range Rover me te fuqishem te krijuar ndonjehere.

Modeli i ri SVR tregon potenciali dhe peshen e lehte te shasise se mrekullueshme prej alumini. Ketu jane rifiniturat, luksi dhe kapacitetet off-road  te cilat Land Rover I ka hedhur ne praktike.

 

 

Per here te pare ne nje Range Rover eshte krijuar sistemi elektronik I kontrolluar, me dy shkalle, marmidat sportive aktive te kontrolluara nga tinguj spektakolare, te cilet ne maksimumet e tyre, te inspiruara nga Formula 1 nuk kane efekt ne guiden luksoze te Range Rover. Si opsion shtese, disqet alumini unike 22 " me rreze 295/40 R22 me performance te optimizuar per shpejtesi te larta Continental Sport Contact 5 goma te programuara per kontroll optimal te drejtimit. Gjithashtu ten je modeli te ri, diset standard 21 " me rreze 275/45 R21 gomat 4-stinet ofrojne stabilitet te pakrahasueshem.

Modifikimet unike te pamjes se jashtme  SVR mundesojne nje pamje goditese, ne te njejten kohe duke optomizuar ftohjen motorrike dhe aerodinamikat. Interiori special mundeson nje diferencim me tej me te gjitha modelet e tjera Range Rover Sport dhe sedilet e vecanta sportive mundesojne nje udhetim te sigurte ne vendin e tyre gjate nje guide te stilit dinamik.

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800